Wedstrijden
RSC Anderlecht - Cercle Brugge
zondag 16 maart, gestart om 18:35
)
RSC Anderlecht
Vazquez (6’)
Adreylson (87’)
Huerta (90+6’)
Full time
3 - 0
Cercle Brugge
Cercle speelt de Relegation Play-offs na nederlaag in Anderlecht
De Vereniging was in de match van de waarheid na een dramatische start meteen op achtervolgen aangewezen. Thuisdoelman Coosemans hield Cercle een paar keer van een doelpunt en dus moesten in de tweede helft alle risico’s genomen worden in de zoektocht naar een gelijkspel. Coosemans (en de VAR) bleek echter een niet te nemen hindernis en in de slotfase kon de thuisploeg nog profiteren van de risico’s bij Groen-Zwart om de score aan te dikken tot een fel overdreven 3-0. Door deze nederlaag moet Cercle het behoud zien te verzekeren in de “Relegation Play-offs”, want het komt 1 puntje tekort om voorbij Dender te springen in het klassement.
Snelle achterstand
Op de laatste speeldag van de reguliere competitie stond er voor de Vereniging veel op het spel, maar toch gaf Cercle niet thuis bij de allereerste hoekschop van de wedstrijd. Dendoncker kreeg aan de eerste paal alle vrijheid om te verlengen richting tweede paal en ook daar was enkel een Anderlecht-speler alert: Vazquez kon niet meer missen en tikte de 1-0 van dichtbij binnen. Agyekum kreeg enkele minuten later al meteen een goede kans op de gelijkmaker, maar via de voet van Coosemans hobbelde de bal voorlangs.
Anderlecht had wel veruit het meeste balbezit, maar beide ploegen hadden moeite om veel kansen bij elkaar te voetballen. Bij Cercle ontstond, net zoals donderdag tegen Jagiellonia, zowat alle gevaar vanop de linkerflank. Op een lage voorzet van Nazinho verraste Jan Vertonghen bijna zijn eigen doelman, maar Coosemans kon in extremis nog redding brengen. Ook op verdedigend vlak deed Nazinho zijn duit in het zakje, want zijn tackle op Stroeykens was broodnodig om de 2-0 te voorkomen.
Vlak voor de rust kwam Cercle nog 2 keer erg dicht bij de gelijkmaker. Hannes Van Der Bruggen nam een afvallende bal goed op de slof, maar opnieuw was Coosemans de spelbreker. Vlak daarna had Agyekum net wat teveel tijd nodig om de bal onder controle te krijgen en zo kon Hey nog in hoekschop werken.
(lees verder onder de foto).

Vruchteloze zoektocht naar gelijkmaker
Gezien de tussenstanden op de andere velden kon een gelijkspel voor Cercle voldoende zijn voor het behoud en dus trok Cercle massaal naar voor. Het won in de tweede helft wel meer duels en kreeg nu echt grip op de wedstrijd. De beloning leek al snel te volgen. Hoewel Brunner een lage voorzet van Somers niet voorbij Coosemans kon krijgen, viel de rebound wel voor de voeten van de aan de rust ingevallen Bruninho. Na twee pogingen kreeg hij de bal toch voorbij Coosemans. De euforie was echter van korte duur (hoewel de VAR-interventie weer enkele minuten in beslag nam), want in de opbouw van het doelpunt werd er een fout gezien van Hannes Van Der Bruggen.
Terwijl het gefluit op de tribunes voor het magere spel van de thuisploeg steeds luider begonnen te klinken, gooide Ferdinand Feldhofer al zijn offensieve wapens in de strijd. De mogelijkheden bleven ook komen voor Cercle. Felipe Augusto kopte te centraal en liet zo de kans aan Coosemans om tussen te komen. Die andere invaller Ngoura worstelde zich wel voorbij zijn verdediger, maar kreeg zijn kopbal niet op doel. Utkus trapte van dichtbij in het zijnet.
Cercle nam meer en meer risico’s en de gelijkmaker ging in de lucht, maar de wedstrijd kantelde toch in het voordeel van Anderlecht. Dat het net Adryelson, die niet meteen over de beste voeten lijkt te beschikken, was die de 2-0 magistraal in de winkelhaak kegelde was wel typerend voor het wedstrijdverloop.
In de blessuretijd deed Huerta er nog een doelpunt bij voor paars-wit, toen hij van dichtbij Delanghe mocht fusilleren. De 3-0 was allesbehalve een correcte weergave van de wedstrijd, maar zoals zo vaak in het voetbal maakte de efficiëntie in de beide zestienmeters en een portie geluk het verschil.
Opstellingen:
Anderlecht: Coosemans, Maamar (80’ Ndiaye), Adryelson, Hey, Vertonghen, Dendoncker, Stroeykens (74’ Ashimeru) , Augustinsson, Edozie (74’Huerta), Angulo (80’ Hazard) en Vazquez (90+2’ Goto)
Cercle Brugge: Delanghe, Diakité, Ravych, Perrin, Magnée (76’ Ngoura), Van Der Bruggen (76’ Utkus), Nunes (46’ Bruninho), Nazinho, Agyekum, Somers en Brunner (61’ Augusto)
Gele kaarten:
Nunes (26’), Perrin (’26), Hey (’29), Nazinho (’34), Vertonghen (’67), Van der Bruggen (’77) en Utkus (’84)
Doelpunten:
Vazquez (6’), Adryelson (87’) en Huerta (90+ 6’)