Wedstrijden

Sporting Charleroi - Cercle Brugge

zaterdag 07 februari, gestart om 18:15

Sporting Charleroi

Scheidler (18’)

Guiagon (59’)

Van Den Kerkhof (80’)

Full time

3 - 4

Cercle Brugge

Magnée (11’)

Nazinho (28’)

O. Diakité (34’)

Magnée (68’)

Strijdend Cercle pakt 3 felbevochten punten op Mambourg

De Vereniging blijft sterk presteren op verplaatsing en pakte op het veld van Sporting Charleroi een belangrijke uitzege. Na een uitstekende eerste helft leek Cercle in een zetel te zitten, maar de uitsluiting van Diakité deed de wedstrijd helemaal kantelen. Met wat kunst- en vliegwerk en een portie geluk hield de Vereniging stand en trekt het met een vertrouwensboost naar de derby van volgende week.

Sterke eerste helft met zuur einde

Op zoek naar revanche voor de zeperd tegen Antwerp, kon Onur Cinel rekenen op doelman Warleson (die enkel een voorwaardelijke schorsing kreeg na zijn vroege uitsluiting tegen Antwerp) en de terug genezen Lawrence Agyekum. Cinel kon wel niet beschikken over Geoffrey Kondo, die een speeldag schorsing moest uitzitten voor gele kaarten die hij bij zijn vorige ploeg in Frankrijk had gepakt. Zo kwam er ruimte voor Emmanuel Kakou om naast Ravych centraal in de verdediging post te vatten. Voorin kreeg Oumar Diakité de voorkeur op Steve Ngoura.

Na vorige week was goed starten essentieel voor de Vereniging en linksachter Gaudin hielp daar letterlijk een handje aan mee. Nadat hij zijn balcontrole had gemist, pikte hij de bal met de hand mee en dat werd opgemerkt door de VAR. Gary Magnée bleef rustig en schoof de strafschop rustig binnen.

Lang kon Cercle niet genieten van de vroege voorsprong, want in een rommelige fase ging Romsaas neer na een contact met Van Der Bruggen en opnieuw kwam de VAR tussen: penalty voor de Zebra’s!  Warleson koos wel de goede hoek, maar de strafschop van Scheidler was te goed geplaatst.

Alles te herdoen dus en het was Cercle dat na de bizar verlopen openingsfase de wedstrijd naar zich toe trok. Delavallée schroeide zijn vuisten aan de harde uithaal van Adewumi, maar was kansloos toen Nazinho het enkele minuten later ook van net buiten de zestien probeerde en wel het zijnetje vond. De Vereniging duwde door en Adewumi mikte na een knappe individuele actie opnieuw op de vuisten van Delavallée. Oumar Diakité mikte de rebound over.

Uitstel was deze keer geen afstel, want onze Ivoriaanse aanvaller deed het enkele minuten later veel beter. Dankzij de uitstekende voorzet van Nazinho en de loopactie van Gerkens kreeg hij de tijd om rustig zijn hoek uit te kiezen.

Toch ging Cercle met een vervelend gevoel de kleedkamer in. Doelpuntenmaker Diakité kroop in de blessuretijd van de eerste helft immers in de rol van anti-held. In een duel ging hij ongelukkig met zijn studs op de kuit van Khalifi staan en ref Put was onverbiddelijk.

Pompen, maar niet verzuipen

Met een man minder was Cercle in de tweede helft veroordeeld tot het afhouden van de tegenstander. Met de inbreng van Titraoui en Guilagon kreeg Charleroi ook een stevige kwaliteitsinjectie. Scheidler liet een kopkans liggen en Cercle had geluk toen een schicht van Guilagon via Ravych pardoes op de kruising vloog. De druk bleef aanhouden en voor het uur had de thuisploeg zijn aansluitingstreffer beet. Guillagon, bij momenten ongrijpbaar tijdens zijn invalbeurt, rondde een aanval die hij zelf had opgezet ook beheerst af.

Onur Cinel greep vlak na de tegentreffer in en bracht Ibrahima Diakité en Steve Ngoura in de ploeg. Beide invallers zorgden bij hun eerste actie voor extra ademruimte. Dankzij goed stoorwerk van Diakité dwong Cercle een hoekschop af en op die corner ging Ngoura neer nadat Romsaas hem aan had getrapt. Een fase die deed denken aan de penalty van Charleroi in de eerste helft. VAR en ref Bert Put toonde zich consequent in hun beslissing en Gary Magnée liet vanop de stip het buitenkansje niet liggen.

Afstandsschoten van Titraoui signaleerden de start van het slotoffensief van Charleroi en het werd heel warm voor Cercle nadat Van Den Kerkhof rustig de rebound had binnengetrapt en het verschil opnieuw terugbracht tot 1 doelpunt.

De Vereniging kroop nu helemaal in overlevingsmodus en Warleson zag een schicht van Ousou net over zijn lat vliegen. In de blessuretijd die maar leek te blijven duren haalde Warleson een kopbal van Szymczak uit zijn doel, maar het was vooral Christiaan Ravych die uitpakte met cruciale “reddingen”. In dezelfde fase verhinderde hij eerst met zijn voet en daarna met zijn hoofd de gelijkmaker. Tot grote frustratie van de thuisploeg, dat de wedstrijd ook nog met 10 moest eindigen na een belachelijke elleboog van Gaudin.

Opstellingen:

Sporting Charleroi: Delavallée, Blum, Ousou, Keita (69’ Van Den Kerkhof), Gaudin, Khalifi (46’ Titraoui), Camara (75’ Szymczak), Romsaas, Pflücke, Colassin (46’ Guiagon) en Scheidler.

Cercle Brugge: Warleson, Magnée, Kakou, Ravych, Nazinho, Van Der Bruggen (85’ De Wilde), Gerkens, Agyekum (60’ I. Diakité), Diop (46’ Diaby), Adewumi (60’ Ngoura) en O. Diakité

Gele kaarten:

I. Diakité (77’) , Guiagon (84’), Scheidler (90’), Nazinho (90’+2’), De Wilde (90’+3’) en Ousou (90’+ 5’)

Rode kaarten:

O. Diakité (45’+1’) en Gaudin (90’+8’)

Doelpunten:

Magnée (11’, 0-1), Scheidler (17’, 1-1) , Nazinho (28’, 1-2), O. Diakité (34’, 1-3), Guigagon (59’, 2-3), Magnée (68’, 2-4) en Van Den Kerkhof (80’, 3-4)