Wedstrijden

Cercle Brugge - KVC Westerlo

zondag 17 augustus, gestart om 19:15

Cercle Brugge

Gerkens (35’)

Minda (36’)

Ngoura (45+1’)

Adewumi (90+2’)

Full time

4 - 1

KVC Westerlo

Mebude (70’)

Cercle wint met ruime 4-1-cijfers van Westerlo

Op speeldag 4 in de Jupiler Pro League ontving Cercle thuis Westerlo. In de eerste helft nam Groen-Zwart afstand via goals van Gerkens, Minda & Ngoura. In de tweede periode maakte Westerlo het nog even spannend met de 3-1, maar debutant Adewumi zette de 4-1-eindstand op het bord.

Cercle neemt afstand na moeilijke openingsfase

In een gezapige beginfase waren de eerste kansen voor de bezoekers. Een afvallende bal kwam in de voeten van Yow terecht, die twijfelde niet en viseerde de rechterbovenhoek. Zijn schot zoefde maar net naast. Het zou het begin betekenen van heel wat afstandsschoten van de Kemphanen. Ook Alcocer probeerde het van ver, de vingertoppen van Delanghe waren nodig.

Halverwege de eerste periode was opnieuw een dubbele save van Delanghe nodig. Eerst op een ingestudeerde vrije trap, daarna waren ook in de herneming de vuisten nodig van de Cercle-goalie.

Net wanneer de bezoekers de wedstrijd echt in handen leken te nemen, sloeg de Vereniging toe. Gerkens infiltreerde op z’n gekende wijze in de zestien en kon daar een afgemeten voorzet van Nazinho in doel verwerken. Gerkens’ eerste doelpunt voor de Vereniging was zo ook de eerste voor Cercle in jaargang 2025-2026.

Gelukkig dat een scorebord tegenwoordig elektronisch werkt, of de bordjesverwisselaar mocht meteen opnieuw aan het werk. Nog geen minuut later hing de tweede ook al tegen de touwen. Deze keer kon Ngoura met de bal aan de haal. In eerste instantie bereikte zijn bal Agyekum niet, maar in tweede instantie wel. Die kon op zijn beurt Minda bedienen om de 2-0 tegen de netten te zien rollen.

En nog was het niet gedaan in de eerste helft. Ngoura werd aangespeeld met zijn rug naar doel, nam de bal achter het steunbeen aan, om vervolgens in één beweging zijn rechtstreekse tegenstander te verschalken. Zo stond de Fransman plots 1 op 1 met Jungdal om de 3-0-ruststand vast te leggen.

(lees verder onder de foto).

Nieuwkomer Adewumi charmeert

Cercle ging in het begin van de tweede helft voort op zijn elan en versierde zo ook de eerste kans. Minda kon Agyekum erop uitsturen op rechts, die op zijn beurt Ngoura probeerde te bereiken aan de tweede paal. De Fransman kwam twee stappen te kort.

Ook Cercle-goalie Delanghe verdiende een vermelding vandaag. Delanghe’s vuisten waren opnieuw nodig na schoten van Alcocer en Van Den Keybus in één en dezelfde fase.

20 minuten voor tijd viel opeens een Westels doelpunt uit de lucht. Nadat Vaesen een gat in de lucht trapte, kwam de bal in de voeten van Alcocer. De winger twijfelde niet en zorgde voor de 3-1.

Cercle leek niet van slag en probeerde met de vele ruimte die het kreeg uit te breken op de counter. Zo kreeg Agyekum plots alle tijd en ruimte in de zestien om de 4-1 op het bord te zetten, maar de Ghanees miste onbegrijpelijk. Gelukkig voor de middenvelder werd hij ook afgevlagd voor buitenspel.

In het slot spatte een kopbal van Ferri voor Westerlo nog op de paal. Maar onze blik ging vooral naar Oluwaseun Adewumi. De jonge Oostenrijker bewees meteen zijn kalmte voor doel. Na een knappe vooractie van Nunes stond de Oostenrijker plots alleen voor Jungdal. Zonder verpinken zette hij de 4-1-eindstand op het bord.

Zo pakt Cercle een deugddoende en belangrijke eerste zege van het seizoen. Op naar Standard volgende week zaterdag!

Opstellingen:

KSV Cercle Brugge: Delanghe, Kakou (’72 Utkus), Magnée, Nazinho, Ravych, Agyekum (’87 Bayo), Gerkens (’87 Nunes), Van Der Bruggen, Diop, Ngoura (’80 Diaby)  & Minda (’72 Adewumi)

KVC Westerlo: Jungdal, Sakamoto (’46 Kimura), Yow (’60 Mebude), Reynolds (’72 Cordero), Rommens, Neustädter (’46 Vaesen), Haspolat, Van Den Keybus, Bayram, Alcocer & Ferri

Goals:

35’ Gerkens, ’36 Minda, ’45 + 1 Ngoura, ’70 Mebude, ’90 + 2 Adewumi